Close

Strona 3855 z 3870 PierwszyPierwszy ... 28553355375538053845385338543855385638573865 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 38 541 do 38 550 z 38697
  1. #38541

    Domyślnie

    Jakiś czas temu z wiatrem w plecy miałem średnia 27.63. na 22 km. Natomiast można znacznie lepiej, tylko musiałbym ulica cisnąć tam, gdzie mam w dół w Pruszczu, cała trasa w dół jest w brew pozorom najwolniejsza, co chwilę światła, skrzyżowania, cpr na przemian z DDR albo chodnikiem... dopiero wzdłuż Raduni i Kartuska do góry trzymam dobra prędkość.
    Z wiatrem się super jedzie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #38542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    @zdyboo, Do Giżycka pociągiem nie dotrzesz przez długi czas. Brak reakcji, torów i podkładów, remont pełną parą ale nie sądzę żeby skończyli do przyszłej majówki.
    Ja wiem, że to PKP, chyba PLK w tym wypadku, ale znalazłem info, że koniec prac jest przewidziany w IV kwartale tego roku. Ten remont zaczął się chyba z rok temu, bo już w 2023 miałem jechać na Mazury i jak w kwietniu szukałem czy jest połączenie, to było, a jak w czerwcu zacząłem już finalizować sprawę wrześniowego urlopu to już przestało być. W zeszłym roku gadałem też z maszynistą PKP i też mówił, że długo ten remont potrwa.

    Niemniej jednak koleżanka co ma dom na Mazurach doradza Ełk jako bazę, ale nawet bardziej doradza Suwalszczyznę. Może za tam w tym roku tam pojadę + wizytacja Litwy, a w przyszłym Giżycko.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #38543

    Domyślnie

    Siema,

    Czwartego maja pojechałem z kolegą w Jurę. Z Łodzi ruszyliśmy trochę później niż podczas wyjazdów w góry. Po godzinie dziewiątej dotarliśmy na parking w Złotym Potoku. Standardowy proces przygotowania do trasy i przed godziną dziesiątą ruszyliśmy na szlak.

    Trasę zaczęliśmy nieopodal zbiornika wodnego Amerykan i żółtym szlakiem pojechaliśmy na południe. Po kilku kilometrach zmieniliśmy szlak, którym przejechaliśmy obok Diabelskich Mostów. Przed Ostrężnikiem skręcamy w lewo i kierujemy się na Trzebniów. Tam wbijamy na szlak rowerowy, przejeżdżamy obok Strażnicy Przewodziszowickiej, a kawałek dalej obok Ostańca przy Brzozie. Ciekawe formacje skalne, chociaż przyznać trzeba, że Ostaniec już mocno zarośnięty i zaniedbany. Dalej jazdę kontynuujemy niebieskim Szlakiem Warowni Jurajskich. Długimi fragmentami świetny, wąski i ciekawy szlak, który prowadzi leśną ścieżką. Nim dojechaliśmy do skał w Łutowcu. Jedna z nich nazwana jest Knur, a druga to ruiny strażnicy, które nazwane są Zamkowa. Zrobiliśmy tam kilka minut przerwy i pojechaliśmy dalej. Po krótkim podjeździe dobiliśmy do asfaltu i prowadził on nas aż do Mirowa. Przejechaliśmy obok zamku i skierowaliśmy się do Bobolic. Szybka fota i można było ruszać dalej.
    Z Bobolic obraliśmy kierunek na Hucisko. Kawałek asfaltu i wjechaliśmy w drogę szutrową, minęliśmy ośrodek Orle Gniazdo i dalej leśną drogą kierujemy się w stronę Góry Zborów. Górę mijamy stroną zachodnią, przejeżdżamy obok Jaskini Głębokiej. Za jaskinią dojeżdżamy do pieszego Szlaku Orlich Gniazd i zaczynamy dość wymagający, ale ciekawy podjazd. Szybko osiągamy wierzchołek wzniesienia, w którego okolicy znajduje się Baszta i Białe Skały. Ruszamy w dół bardzo fajnym, miejscami niełatwym zjazdem. Polecam Zmieniamy szlak pieszy na rowerowy SOG i zaczynamy podjazd pod zamek Bąkowiec. W restauracji przy zamku robimy sobie dłuższą przerwę na popas, uzupełnienie płynów i odpoczynek.
    Czas zmienić kierunek na powrotny i ruszać w drogę powrotną. W okolicach zamku zmieniamy szlak na niebieski i nim lecimy w dół. Świetny szlak do podróży w dół W kilku miejscach trzeba było uważać, bo było dużo piachu. Zjeżdżamy bez przygód i kierujemy się na Podlesice i Górę Zborów. Tym razem górę mijamy stroną wschodnią. Na krótki odcinek zjeżdżamy z niebieskiego szlaku na czerwony, żeby za Górą Zborów znów wrócić na niebieski i trzymać się go przez kolejne siedem kilometrów. Za Ogorzelnikiem korzystamy ze szlaku żółtego i nim jedziemy aż do Złotego Potoku. Za Ludwinowem zaczął się ostatni podjazd tego dnia. Z wierzchołka wzniesienia zjechaliśmy do Złotego potoku. Podjechaliśmy jeszcze pod Pałac Raczyńskich i wróciliśmy na parking
    Przyjemna trasa z kilkoma świetnymi szlakami Tego dnia zrobiliśmy 64 km i 1000 m w pionie.
    Lubię jeździć po Jurze, lubię tam wracać

    Kilka fotek z tego dnia.

    Strażnica Przewodziszowicka
    1.jpg

    Łutowiec. Ruiny strażnicy. Zamkowa
    2.jpg

    Mirów
    3.jpg

    Bobolice
    4.jpg

    Skały przy Jaskini Głębokiej
    6.jpg

    Bąkowiec
    7.jpg

    Dwa lata temu tego nie było. Prawdopodobnie robota Bobrów na rzeczce Białka
    8.jpg

    Pałac Raczyńskich
    9.jpg
    Ostatnio edytowane przez siemalysy ; 15-05-2024 o 21:09

  4. #38544

    Domyślnie

    Nic dziwnego, że lubisz, widać, że jest tam bardzo ładnie.
    Fajna relacja i dobre foty
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #38545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Jakiś czas temu z wiatrem w plecy miałem średnia 27.63. na 22 km. Natomiast można znacznie lepiej, tylko musiałbym ulica cisnąć tam, gdzie mam w dół w Pruszczu, cała trasa w dół jest w brew pozorom najwolniejsza, co chwilę światła, skrzyżowania, cpr na przemian z DDR albo chodnikiem... dopiero wzdłuż Raduni i Kartuska do góry trzymam dobra prędkość.
    Z wiatrem się super jedzie
    Wzdłuż Raduni za chwilę nie pojedziesz. Właśnie zaczęła się budowa Nowej Olszewskiego albo kogoś podobnego i ma tam powstać bezkolizyjny węzeł z DK91 a budowa ma trwać aż do sierpnia 2025. Powodzenia
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  6. #38546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Ja wiem, że to PKP, chyba PLK w tym wypadku, ale znalazłem info, że koniec prac jest przewidziany w IV kwartale tego roku.
    Ponieważ jestem z Giżycka, pozwolę sobie wtrącić się. Nie wiem kto podał termin końca 2024 roku, ale realnie patrząc na to co się teraz dzieje na odcinku EŁk - Korsze
    nie widzę możliwości zakończenia przebudowy w tym roku, Prace trwają już chyba ponad dwa lata i na moje oko tyle jeszcze zostało do zakończenia odcinka
    Ełk - Giżycko. Odcinek Giżycko - Korsze dopiero rozpoczęto, więc o końcu robót na razie możemy sobie pomarzyć. Zwłaszcza, że tej "pełnej pary", o której
    wspominał bejcman, ni widu ni słychu. Pozostaje pociąg do Korsz/Ełku i dalej autobusem. Ale oczywiście zapraszam.

  7. #38547

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    Wzdłuż Raduni za chwilę nie pojedziesz. Właśnie zaczęła się budowa Nowej Olszewskiego albo kogoś podobnego i ma tam powstać bezkolizyjny węzeł z DK91 a budowa ma trwać aż do sierpnia 2025. Powodzenia
    Chyba chodzi Ci o ul. Strzeleckiego.
    Wyłączona z ruchu ma być ścieżka po wschodniej stronie do kładki, ta bliżej pola nie będzie wyłączona. Ja i tak zjeżdżam od strony Straszna przez Rotmanke wzdłuż Raciborskiego więc wydaje mi się, że to mnie nie zaboli, przynajmniej nie rowerowo Poza tym zawsze mogę sobie wyrysowac inna trasę. I tak do pracy mam 7 km, a teraz już coraz częściej takim kółeczkiem większym jadę.
    Ale lubię Dzisiaj musiałem w aucie wymienić opony, dojazd do pracy, te 7 km zjadł mi 47 minut. Myślałem że jvbne ...
    Tę trasę 22 km naokoło do pracy rowerem zrobiłem również w 47 minut całkiem niedawno

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zastanawiam się jak realnie w tym roku wygląda Mazurska Pętla Rowerowa.
    Niby rok temu otworzyli ale chyba ogólnie to chyba słabo wyszło, jak na 81 mln inwestycję.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #38548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Ponieważ jestem z Giżycka, pozwolę sobie wtrącić się. Nie wiem kto podał termin końca 2024 roku, ale realnie patrząc na to co się teraz dzieje na odcinku EŁk - Korsze
    Taki termin podaje PKP PLK na swojej stronie.
    Tu też jest podany termin tegoroczny.
    Ja wiem, że to się może zmienić, bo dwa lata temu tak wydłużali remont odcinka z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby, przez co musiałem szukać alternatywy na przewóz roweru między tymi miastami. A to tylko 32 km, choć w trudniejszym terenie bo w górach. Dlatego nie czuję wielkiego ciśnienia żeby pchać się z pięcioma przesiadkami, komunikacją zastępczą i podobnymi atrakcjami. Poczekam.

    Za zaproszenie dziękuję, zamierzam skorzystać. Jak nie w tym roku to może w następnym.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Zastanawiam się jak realnie w tym roku wygląda Mazurska Pętla Rowerowa.
    Niby rok temu otworzyli ale chyba ogólnie to chyba słabo wyszło, jak na 81 mln inwestycję.
    Słyszałem i czytałem, że trochę się pospieszyli i wiele odcinków wymaga poprawy lub wręcz zbudowania. Tyle, że to info z zeszłego roku, z końca lata.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #38549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Nic dziwnego, że lubisz, widać, że jest tam bardzo ładnie.
    Fajna relacja i dobre foty
    Dziękuję
    Jurę zawsze będę polecał!

  10. #38550

    Domyślnie

    Złoty Potok. Mój dziadek budował dach na miejscowym kościele
    W ramach „łezka się w oku kręci „ przypomniałem sobie jak to z 15 lat temu jak nie więcej, śmigaliśmy po okolicy na motorkach. Jeździliśmy w zimie szlakiem z Mirowa do Bobolic po tym szlaku kamiennym, w Kmicicu robili nam kawę gratis a pod zamkiem w Mirowie gość nam robił placki ziemniaczane z koperkiem na specjalne zamówienie
    Kilka szlaków nieoczywistych tam było, między innymi z Łutowca na Mirów po skałach koło Niegowy. Jak mnie kiedyś natchnie, wezmę rower i sprawdzę czy to przejezdne i czy w ogóle jeszcze istnieje.
    Z ciekawostek - zanim nie powstał obszar Natura 2000, jeździśmy po lasach w zasadzie „na legalu” . Układ był prosty - nie robimy rozpiźdIelu, zgłaszamy nielegalne wysypiska i od czasu do czasu dostarczamy skrzynkę wódy na impreze wspólną w nadleśnictwie. A potem unia sypnęła kasą i się skończyło. I dobrze.

Strona 3855 z 3870 PierwszyPierwszy ... 28553355375538053845385338543855385638573865 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •