Close

Strona 3852 z 3863 PierwszyPierwszy ... 28523352375238023842385038513852385338543862 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 38 511 do 38 520 z 38630
  1. #38511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta
    @kipcior ładnie zakręcone. Fajne fotosy @patronat, dziękuję za zaproszenie Bawcie się dobrze.
    Przy okazji, fajna sklejka na początku filmu Ci wyszła. Pani walnięta jak worek kartofli też widoczna Ale błota to miałeś mało

    My jutro wstępnie coś takiego robimy: https://pl.mapy.cz/s/nakapakohu
    Wg różnych źródeł od 1550 do 1900 przewyższenia, czas pokaże.
    Startujemy około 9, 9:30

    @siemalysy odezwij się jak będziesz mentalnie gotowy na single. To zupełnie inny wymiar górskiej jazdy, strasznie uzależnia niestety. Trasy już taśmują, więc po przyszłym tygodniu. Chyba że ktoś, chce to możemy po dzikusach przeciągnąć - Cyberniok ma 8 jak dobrze policzyłem , przynajmniej tyle ja umiem nazwać.

  2. #38512

    Domyślnie

    @patronat, nasza trasa w połowie się pokrywa, punkt styku na Przeł.Przegibek. Wyjeżdżamy później z Rycerki, ale mamy blizej do Przegibka więc możliwe, że czasowo się wyrównamy. Jak będzie zasięg, dam Ci znać na priv, jak będziemy w okolicy przeł.

  3. #38513

    Domyślnie

    Tym razem pogoda dyktowała, gdzie będzie można jeździć. Na zachodzie miało najmniej padać, zatem znowu Niemcy. Poranny ciapong do Forst, zwłaszcza, że od poniedziałku przez niemal dwa tygodnie mają trwać prace torowe za Żaganiem. Co w sumie i tak oznacza, że tylko jeden weekend wyjęty, bo to połączenie weekendowe.
    Trasę sobie rozrysowałem długą, bo okolica płaska i dopiero przed Gorlitz zaczynają się hopki.

    Na osiedlową stację podjechał nowy szynobus, w środku już była para z rowerami, ale też jechali do Forst, zatem oparłem swój rower o ich i zatopiłem się w muzyce. Dopiero jak poszedłem do kibelka to się okazało, że ten skład ma dwa miejsce na rowery i wózki. Muszę o tym pamiętać. Gdzieś w okolicach Legnicy duża, ciemna chmura przesłoniła niebo, ale im byliśmy dalej na północ, tym więcej słońca.

    Wystartowałem kilkanaście minut po ósmej, początkowo na zachód do Cottbus/Chociebuży, miałem w planach pojechanie tam już od jakiegoś czasu. Trasa typowa dla Niemiec wydzielone, asfaltowe CPR lub drogi o niskim natężeniu ruchu wiodące przez las. Co najważniejsze nie zawsze są one ściśle przyklejone do jezdni. Dzięki temu nawet jak jakaś droga jest zamknięta dla blachosmrodów, to rowerem da się przejechać. Po nieco ponad trzydziestu kilometrach zameldowałem się na rynku w Chociebuży. Wszystko było jeszcze zamknięte, prócz jednej kawiarni, zatem zdecydowałem się przysiąść na jednej z ogólnodostępnych ławek na Pepsi i batona. O ile wjazd do miasta był przez lasy i parki o tyle wyjazd przez silnie zurbanizowaną okolice, ale jak opuściłem sąsiedztwo głównej drogi to też wjechałem w przyjemniejszą okolicę. Dużym zdziwieniem dla mnie było to gdzie minąłem tabliczkę oznaczającą koniec miasta, już od kilku kilometrów myślałem, że jestem poza nim.

    Wjechałem w obszar pokopalnianych i zalewowych jezior na Sprewie. W Grodku zatrzymałem się na piwo przy rzece. 0,4 l za 5 ojro, sobie winszują. Przed następną wizytą muszę dokupić walutę. Okolica zrobiła się mi bardziej znana. Rysując trasę starałem się jak najwięcej prowadzić po nowych drogach, ale co rusz trafiałem w miejsca w których już byłem i na drogi, którymi już jechałem. Znowu minąłem remont jezdni, który udało się ominąć jadąc CPR.

    Za Nową Wsią zaczęły się pagórki, czyli zbliżałem się do Gorlitz, choć tak po prawdzie to najbliżej miałem do Budziszyna. Gdzieś koło Gross Radisch zaczeło padać, ale miałem dużego fuksa, bo akurat robiłem podjazd skrajem lasu i tenże mnie osłonił od deszczu. Po wyjechaniu z lasu było już po deszczu.
    Tym razem zdecydowałem się na objazd wzgórza Hochstein południową stroną, dzięki temu podjazd był łagodniejszy. W Konigschian wjechałem na trasę dobrze mi znanego CPR po dawnej kolei i dotarłem do Gorlitz. Szybki przejazd przez miasto i zameldowałem się po polskiej stronie w restauracji przy Nysie 40 minut przed odjazdem pociągu. Czyli zostaje jakieś pół godziny na szamkę. Zapytałem czy dadzą radę i zasiadłem.

    Pech chciał, że jak jadłem, to rozpadało się na dobre. Radar burzowy pokazywał, że o 16:20 przestanie padać, niestety była to też godzina odjazdu pociągu do Wro. Jak zjadłem, na powrót założyłem rękawki, kurtkę i pojechałem na dworzec. Zmokłem solidnie, ale jak zjechałem na peron to akurat podstawiali pociąg. Miał być bezpośredni, ale w Legnicy przesiedliśmy się do podstawionego składu. Mało nie zostałem w tym pierwszym, bo obsługa podobno mówiła o tej zmianie pociągu, ale ja znowu zasłuchany byłem. Zwłaszcza, że trzy dziewczyny, co siedziały równolegle do mnie też nie wysiadły. Jednak udało się i po osiemnastej byłem w domu.

    Trochę się dojechałem i w sumie nie wiem czemu. W trasie miałem jakiś kryzys, ale pomimo tego jechałem dosyć szybko. W pociągu powrotnym miałem moment, że zrobiło mi się słabo. Jakaś dzienna niedyspozycja, może ogólne zmęczenie. W każdym razie na jakiś czas chyba odpuszczę tamte okolice, bo niemal już wszędzie byłem. Została mi jeszcze jedna trasa bliżej granicy przez Niesky, zatem pewnie jeszcze tam będę, ale na razie i tak lipa z ciapongiem.

    Trasa:
    https://www.strava.com/activities/11387385302

    Fotosy:
    DSC08261.jpg
    Typowy niemiecki CPR.

    DSC08263.jpg
    Remont drogi o którym dowiedziałem się dopiero jak na nią zjechałem z CPR.

    DSC08268.jpg
    Ratusz w Chociebuży.

    DSC08278.jpg
    Moje ulubione lasy iglaste. Wycinka symboliczna.

    DSC08288.jpg
    Elektrownia węglowa Czarna Pompa.

    DSC08289.jpg
    Rura w lesie.

    DSC08302.jpg
    Jezioro Scibojskie, w tle elektrownia Czarna Pompa.

    DSC08307.jpg
    Szlaki rowerowe oznakowane nawet w środku lasu.

    DSC08315.jpg
    Widoki z trasy po kolejce. Kilka kilometrów przed Gorlitz.

    DSC08324.jpg
    Zgorzelec, promenada przy Nysie Łużyckiej, widok na Gorlitz.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #38514

    Domyślnie

    Bardzo ładnie proszę Panów
    kipcior piknie, zdyboo piknie.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #38515

    Domyślnie

    @zdyboo ciekawa relacja i fajne fotosy

  6. #38516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    No to się może spotkamy na szlaku, bo z kolegą jadę, ale od Rycerki: Przegibek, Racza,Zwardoń
    Paczta Pany i uczta się, bez żadnych komurkuf, fejsuf i innych ista-coś tam, spotkanie wyszło, jak talala ������

    zz1.jpg

    z92_stit.jpg

    Dzięki Nelka i Jarku, Marcinie za miło spędzony czas na tripie, oby więcej takich spotkań
    Ostatnio edytowane przez rotor ; 12-05-2024 o 21:50

  7. #38517

    Domyślnie

    No ale co się od rana naczekałeś to Twoje
    Przypomniał mi się jeden standup

    https://www.youtube.com/watch?v=ODbcc6z-0o4
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #38518

    Domyślnie

    Nie ode rana, ino prawie w samo połednie i tylko jedno piwko czekania

  9. #38519

  10. #38520

    Domyślnie

    O, działa Podziękował
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 3852 z 3863 PierwszyPierwszy ... 28523352375238023842385038513852385338543862 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •