Close

Strona 1539 z 1547 PierwszyPierwszy ... 539103914391489152915371538153915401541 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 381 do 15 390 z 15469
  1. #15381

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    (....)
    Co do zmian to dla mnie nowe motocykle nie mają "duszy", a bez metafizyki, to za dużo elektroniki, za dużo wspomagań itp, jednak starego typu już nie kupię, bo leniwy się zrobiłem a z nowych to nic mi nie pasuje, na razie zostaje taki zestaw, czyli X-MAX bo nie ma sensu jego zmiana, choć zastrzeżenia są i NC czyli bardzo nudny z ładnie brzmiącym wydechem, gdyby nie on to pozbył bym się bez większego żalu , a dokładniej to nie ma alternatywy
    Hmm, podaj budzet

    A co do duszy, charakteru, malo elektroniki i zeby byl stary, ale jednak nie stary i zeby mial to cos.
    I najlepiej jakby mial atrakcyjna cene na tle innych moto.
    No to przeciez odpowiedz istnieje i jest oczywista.

    Royal Enfield 650 Interceptor. Gdzie zeberka chlodzace nei udaj ze chlodza, tylk orobia to naprawde wspomagane chlodnica oleju.
    Przy okazji ,takie drogi wlasnie uwielbiam.
    No napisz, ze ci sie nie podoba ten filmik

    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #15382

    Domyślnie

    Jeździłem Royalem 350, ufff nie dorosłem do niego, co do Royali, to mój kolega prowadzi salon i nie mam czasu jechać do niego na kawę , to nie motocykl dla mnie, bardzo byłem zawiedziony Himalayan i Moto Guzzi jakiś model pseudo adv,
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #15383

    Domyślnie

    No ale nei 350, ktory jest zywa skamielina i juz kiedys mowilismy jak jezdzi.
    Tutaj mowa o twin 650 (w klasycznej formie czyli Interceptor) i kolo 50km, to normalnie jezdzi. I to z charakterem.

    A jeszcze jak masz tego kolege...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #15384

    Domyślnie

    Może go wezmę na jazdy, teraz mam w głowie francuskie auto z dieslem 12 letnie, które ma dowozić mnie do pracy, bo moja Toyota już się żonie znudziła i jakoś ponad 10 lat posiadanie tego samego pojazdu mnie mobilizuje do zmiany
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #15385

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Może go wezmę na jazdy, teraz mam w głowie francuskie auto z dieslem 12 letnie, które ma dowozić mnie do pracy, bo moja Toyota już się żonie znudziła i jakoś ponad 10 lat posiadanie tego samego pojazdu mnie mobilizuje do zmiany
    Widze, ze tez masz dlugo pojazdy jak ja.
    Zrzut ekranu (427).png

    Choc, po 10 latach moznaby zmienic fure

    Umawiaj sie na ta jazde probna, umawiaj. Bardzo jestem ciekaw twojej opini.
    Mnie ten motocykl intryguje...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #15386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Może go wezmę na jazdy, teraz mam w głowie francuskie auto z dieslem 12 letnie, które ma dowozić mnie do pracy, bo moja Toyota już się żonie znudziła i jakoś ponad 10 lat posiadanie tego samego pojazdu mnie mobilizuje do zmiany
    Jeśli zadbany dieselek tak max ma do 150 tys przebiegu i to jest 1,6 HDi i bardzo dobry pomysł na dojazdy do pracy. Niestety ogrom tych samochodów na polskim rynku to straszne strupy, bo u Polaka diesel = taniość, czyli wszystko eksploatacyjne co najtańsze, najtańsza gnojowica do baku, najtańsze oleje i filtry i co najgorsze to zazwyczaj wszystko serwisowane po czasie.
    Zadaj dwa pytania, kiedy wymieniał świece żarowe i kiedy filtr paliwa, kiedy czyścił EGR i dolot. Jak ma wiedzę potwierdzi paragonem czy fakturą to dalej można myśleć o kupowaniu od takiego człowieka, bo przy tego typu autach ważniejsze od kogo się kupuje a nie za ile i co. Tak w ogóle to strzeż się starego diesla. Kupić w PL diesla to jeśli tylko jest super zadbany dopilnowany i nie tani w zakupie.
    Jak kupiłem swego forda diesla za wtedy cenę mocno powyżej średniej to zapatrzył się kolega kamerzysta. Też kupił taki sam. Ja za prawie 30 tys zł a on za średnią rynkową 25 tys zł. Ja przejeździłem 7 lat nic nie dokładając w tematy awaryjne, kamerzysta w 3 lata włożył 10.000 zł !! z całym pakietem przygód jak miał Sokolnik z najlepszym golfem świata
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #15387

    Domyślnie

    ROBINKU, ja nie mam co szukać skoro piszę, że auto na F i diesel, to znaczy, że już jest, będzie u mnie pod koniec czerwca, sezon urlopowy a mi się nie spieszy w przeciwieństwie do mojej żony
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #15388

    Domyślnie

    A ja ostatnio na dzialce w komorce znalazlem kompletny z gaaznikiem (brak tylko iskrownika) silnik od komara na pedaly z biegami w raczce
    I tak bedzie jak 25-30 lat temu go zakonserwowalem, zalalem olejem cylinder, w worek i polozylem gdzies.
    To bly poczatkowy etap mojego motocyklizmu, motorynka i te sprawy
    I ja tak wiedzialem ze w tym worku jesl silnik ,a le myslalem ze to zaburtowy od lodki.
    I ostatnio cos mnie tknelo

    Poczyszcze ladnie, i poleci na sprzedaz, bedzie akurat na wymiane rozrzadu w Yamaszce.
    Stan silnika spoko, bez wzerow na auluminium, nigdy nie rozpolawiany raczej. Jak zdjalem dekiel od sprzegla to olej w srodku jest.
    Jestem pewien ze sie obraca bez problemu.
    Tylko musze rozkminic jak to sprawdzic.

    to taki wynalzek ze domyslnie skrzynia biegow jest zapieta na 2, jak sie montuje do zmieniacza biegow linke i do raczki gdzie sie zmienai biegi to sie naciaga na luz. Pedalami na biegu nie zakrece, bo nie mam pedalow.
    Walem nie obroce bo nei ma iskrownika i magneta.

    Zostaje tylko jakos pociagnac za zmieniacz biegow na luz. Mam nadzieje ze jest, bo to z tej strony co iskrownik, a tam lekkie braki akurat.
    Bo jak ktos zakosil zmieniacz biegow i zosttal sam bolec to ciezko go bedzie pociagac

    Otwarty po 25 latach, stan mint, sprzeglo w oryginale, nakretki nie ruszane, zabki od kola eleganckie.
    Ogolnie ten silnik jest do poczyszczenia porzadnego, wymienic simmeringi na wale i odpalac.
    Widac jak kilkudziesiecioletni hipol przechodzi juz w galaretke

    IMG_20240512_171840_010.jpg
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 15-05-2024 o 16:11
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #15389

    Domyślnie

    Fajne znalezisko.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #15390

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ROBINKU, ja nie mam co szukać skoro piszę, że auto na F i diesel, to znaczy, że już jest, będzie u mnie pod koniec czerwca, sezon urlopowy a mi się nie spieszy w przeciwieństwie do mojej żony
    To co kupił dla Żony swojej. napicsz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Otwarty po 25 latach, stan mint, sprzeglo w oryginale, nakretki nie ruszane, zabki od kola eleganckie.
    Ogolnie ten silnik jest do poczyszczenia porzadnego, wymienic simmeringi na wale i odpalac.
    Widac jak kilkudziesiecioletni hipol przechodzi juz w galaretke
    Bardzo fajny gadżet do projektu edukacyjnego. Warto fotki szczegółowe zbliżeniowe porobić i edukacje prowadzić dla Tych wszystkich co się boją zostawić nowoczesny oleju w silniku od października do lutego marca i wymieniają jesienią, bo ten stary co często przejechał 3-5 tys km to żre, wyżera, rozpuszcza wszystko, rozciąga pierścienie tłokowe, koroduje cały silnik w środku, siara, kwasy no jeden wielki strup rdzy w środku i mus wymieniać olej jesienią aby na wiosnę startować na już nie świeżym
    Bardzo cenne znalezisko w tym kontekście.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1539 z 1547 PierwszyPierwszy ... 539103914391489152915371538153915401541 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •