Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaeF Zobacz posta
    1. Statyw [chyba, że ma się tak dokładną rękę jak greg] Jest też jakaś specjalna listwa do panoram do statywu, ale nie miałem nigdy w rękach.
    2. Zakładka na kadrach. Kiedyś miałem Canona, który przy opcji panorama pokazywał na LV podgląd poprzedniego kadru i nowy. Bardzo ułatwiało pstrykanie.
    3. stały balans bieli [NIE AUTO] - nie trzeba będzie poprawiać każdej fotki.
    4. blokada ekspozycji [albo manual] - wszystkie kadry na takich samych ustawieniach. Dlatego trzeba najpierw sprawdzić wszystkie kadry, jeśli będzie tak, że część jest w cieniu, a część w słońcu. Kiedyś się na tym naciąłem i zmierzyłem światło tylko na pierwszym kadrze, a to były jaskinie w cieniu.. Połowę miałem przepaloną, a spojrzałem na zdjęcia dopiero jak pojechałem dalej..

    PS: Pamiętaj, że jeśli będziesz składał z dużych fotek, to wynikowy plik będzie miał ponad 10tys pikseli szerokości. Mnie Hugin pożera całe 2GB ramu, połowę Swap'a [1GB]. Więc jak już odpalę, to mogę spokojnie iść zrobić kawę, bo nic innego na kompie nie ruszy
    1. Statyw tak ale jak jest slabe swiatlo.....i bez przesady z ta dokladnoscia!
    2. Prawda
    3. Eeee opisalem jak sobie ztym radzic w ACR ja mam zawsze WBauto
    4. nie sprawdza sie i to wlasnie z powodu ktory sam przedstawiles.......ja daje zawsze na priorytecie przeslony

    Fajny i darmowy ten Linus ale problem w tym ze niezle musi mulic.......z tego co opisales.....
    Pozdrawiam!

  2. #22

    Domyślnie

    Fajny i darmowy ten Linus ale problem w tym ze niezle musi mulic.......z tego co opisales.....
    Chciałbym zobaczyć Windowsa, który nie muli, jak ma do poskładania 10 tiffów, kazdy po 40MB i szerokości 3800px

    Podczas pracy biurowej jest imho super szybki. Jak miałem Ubu 9.04, to porównywałem uruchamianie z komputerem mojej dziewczyny. Włączyłem oba naraz. Ja miałem pocztę nową przeczytaną zanim Windows Vista się cały władował
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  3. #23

    Domyślnie

    Teraz pozostaje ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Dzięki za tutka

  4. #24

    Domyślnie Test tworzenia panoramy w systemie Linux

    Zrobiłem troszkę dokładniejszy test podczas tworzenia panoramy pod Linuxem. Cyknąłem 12kadrów, każdy na tych samych ustawieniach. Wynikowy plik nie jest dokładnie wyrównany, bo też nie było sensu, wszak nie o "ładność" nam się rozchodzi, tylko o obciążenie systemu i sprzętu:
    Sprzęt:
    Komputer - Dell Inspiron 1525 / Intel Core Duo 2x 1,86GHz / 2GB RAM
    System: Linux Ubuntu, wydanie: 9.10
    Jądro systemu Linux: 2.6.31-17-generic
    System plików: EXT4
    Pliki początkowe:
    RAW - odszumianie: 90
    format - TIFF 16b
    ilość - 12
    wielkość - 2613*3900px
    całkowity rozmiar na dysku - 587,4MB

    ekspozycja - 1/5s f/4
    ogniskowa: 18mm
    obiektyw: Nikkor 18-55 3.5-5.6 [kit]
    balans bieli - 2378/0,853

    Obliczanie panoramy:
    Rzut cylindryczny, łączenie różnicowe, korekta 0.05 EV
    Czas ładowania zdjęć i określania punktów kontrolnych - 3min 06s

    Łączenie i zapisywanie:
    Czas - 03min 05s
    Obciążenie:
    procesor:
    Rdzeń 1: 38%-100%; temperatura: 49st.C
    Rdzeń 2: 30%-100%; temperatura: 49st.C
    RAM: Maksymalne wykorzystanie: 1,1GB z 2GB
    Przestrzeń wymiany: maksymalne wykorzystanie 35,7MB z 2GB
    Temperatura HDD: 39st.C
    Plik końcowy:
    Format - Tiff
    Rozmiar na dysku - 301MB
    Wymiary - 11745*3362 piksele

    Co do temperatury - ostatnio czyściłem wiatraki w komputerze, gdybym dalej miał zasyfione, to bałbym się włączyć panoramę. Przed czyszczeniem, sam Gimp rozgrzewał rdzenie do 80st.

    Jestem bardzo zadowolony z wyników. Ostatnio pracowałem z tym zestawem na starszej wersji Ubuntu, starszym jądrze, i starszym systemie plików ext3. Było znaaaaaacznie wolniej..

    Niestety nie pokażę wyniku szerokiego na 1024px, bo będziecie się śmiać z bałaganu jaki panuje u mnie w salonie, a raczej ze szczegółów Jeszcze raz powtarzam, że to jest zrobione na odwal, żeby przetestować obciążenie systemu:

    PS:
    Nudzę się nocami, dlatego ten test zrobiłem Greg77 - przepraszam za offtop w Twoim tutorialu.
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  5. #25

    Domyślnie

    zaciekawilo mnie ile czasu zajmuje to mojemu sprzetowi
    tak wiec panoramke z 11 kadrow (kazdy po 35mb) CS4 sklada w 3min 5s, a z trzech kadrow w 35s. w obu przypadkach startowalem z otwieraniem plikow do CS i pozniej laczenie w panoramke
    sprzet to MacBook Pro Core2Duo 2.5GHz, 4GB RAM, Mac OS X Leopard ( sprzet z 2008 )

  6. #26

    Domyślnie

    Panowie nie chodzi mi tutaj o wyscigi, Dawid wiem ze MAC to kawal idealnie wspolpracujacgo sprzetu.......jednak PS radzi sobie wolniej z laczeniem TIFFow niz PTGui oraz daje mniejsze mozliwosci dalszej obrobki i dlatego uzywam PTGui....
    Kamilu, co do pingwinka to tez mam szacunek bo sam sie nim kiedys bawilem, wierz mi ze gdyby nie soft do ktorego sie przyzwyczailem to teraz bym siedzial na Linuchu.....napisalem tak jak wyzej bo sam wspomniales ze muli Ja takowych problemow obecnie nie mam ale to moze dlatego ze skladajac ostatniego kompa dazylem do pozadnej mocy ktora poradzi sobie z obrobka zdjec bez jakania.......a poza tym naogladalem sie jak przeglada sie NEFy na MAC-u i tez tak chcialem

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaeF Zobacz posta
    Zrobiłem troszkę dokładniejszy test podczas tworzenia panoramy pod Linuxem. Cyknąłem 12kadrów, każdy na tych samych ustawieniach. Wynikowy plik nie jest dokładnie wyrównany, bo też nie było sensu, wszak nie o "ładność" nam się rozchodzi, tylko o obciążenie systemu i sprzętu:
    Sprzęt:
    Komputer - Dell Inspiron 1525 / Intel Core Duo 2x 1,86GHz / 2GB RAM
    System: Linux Ubuntu, wydanie: 9.10
    Jądro systemu Linux: 2.6.31-17-generic
    System plików: EXT4
    Pliki początkowe:
    RAW - odszumianie: 90
    format - TIFF 16b
    ilość - 12
    wielkość - 2613*3900px
    całkowity rozmiar na dysku - 587,4MB

    ekspozycja - 1/5s f/4
    ogniskowa: 18mm
    obiektyw: Nikkor 18-55 3.5-5.6 [kit]
    balans bieli - 2378/0,853

    Obliczanie panoramy:
    Rzut cylindryczny, łączenie różnicowe, korekta 0.05 EV
    Czas ładowania zdjęć i określania punktów kontrolnych - 3min 06s

    Łączenie i zapisywanie:
    Czas - 03min 05s
    Obciążenie:
    procesor:
    Rdzeń 1: 38%-100%; temperatura: 49st.C
    Rdzeń 2: 30%-100%; temperatura: 49st.C
    RAM: Maksymalne wykorzystanie: 1,1GB z 2GB
    Przestrzeń wymiany: maksymalne wykorzystanie 35,7MB z 2GB
    Temperatura HDD: 39st.C
    Plik końcowy:
    Format - Tiff
    Rozmiar na dysku - 301MB
    Wymiary - 11745*3362 piksele

    Co do temperatury - ostatnio czyściłem wiatraki w komputerze, gdybym dalej miał zasyfione, to bałbym się włączyć panoramę. Przed czyszczeniem, sam Gimp rozgrzewał rdzenie do 80st.

    Jestem bardzo zadowolony z wyników. Ostatnio pracowałem z tym zestawem na starszej wersji Ubuntu, starszym jądrze, i starszym systemie plików ext3. Było znaaaaaacznie wolniej..

    Niestety nie pokażę wyniku szerokiego na 1024px, bo będziecie się śmiać z bałaganu jaki panuje u mnie w salonie, a raczej ze szczegółów Jeszcze raz powtarzam, że to jest zrobione na odwal, żeby przetestować obciążenie systemu:

    PS:
    Nudzę się nocami, dlatego ten test zrobiłem Greg77 - przepraszam za offtop w Twoim tutorialu.
    czy jak się z takiej panoramy zrobi flash-a to te krzywizny zostaną? co zrobić by we wnętrzu nie było efektu fish-eye? uczę się składać panoramy więc nie bijcie jeśli pytanie jest głupie, pliiis
    Monika Dąbrowska, mój przyjaciel D700; kilka kilo klamotów i Korba ... na punkcie fotografowania
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikad4M Zobacz posta
    czy jak się z takiej panoramy zrobi flash-a to te krzywizny zostaną? co zrobić by we wnętrzu nie było efektu fish-eye? uczę się składać panoramy więc nie bijcie jeśli pytanie jest głupie, pliiis
    http://www.sklodowski.pl/panoramix/ sprawdz sobie jak wygladaja panoramy pod flash-a

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikad4M Zobacz posta
    czy jak się z takiej panoramy zrobi flash-a to te krzywizny zostaną? co zrobić by we wnętrzu nie było efektu fish-eye? uczę się składać panoramy więc nie bijcie jeśli pytanie jest głupie, pliiis
    Jest player który umożliwia wyświetlanie panoramy z różnymi wersjami zobrazowania, jest m.in architektoniczny który powoduje, ze panoram "trzyma" piony
    D700,D700, 14,16,35,35,50,55,85,70-200 2xSB900 4xYN460II, YN568

  10. #30

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze jest jakis plugin do KRpano
    czytalem o tym gdzies w necie ale nie potrafie znalezc

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •