Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Wszystko fajnie ale pisalem ten Tutek na zywca.......obrabiajac i piszac zarazem.....teraz czytam i widze literowki....ech co zrobic!
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 06-01-2010 o 01:11

  2. #12

    Domyślnie

    fajny tutek, podobny system pracy mam
    jak ps na automacie sobie nie radzi z panorama to wale wszystkie po kolei i ktoras musi byc dobra
    nie robie wielu panoram wiec na moje potrzeby jest dobry.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_87 Zobacz posta
    fajny tutek, podobny system pracy mam
    jak ps na automacie sobie nie radzi z panorama to wale wszystkie po kolei i ktoras musi byc dobra
    nie robie wielu panoram wiec na moje potrzeby jest dobry.
    Zgadzam sie ze PSem mozna wile zrobic jednak kozystam z PTGui bo jest szybszy i mam wieksze pole manewru.......poza tym jest mniej zasobozerny

  4. #14

    Domyślnie

    Swietny tutorial. Musze sprobowac kiedys z panoramami Mam tylko dwa pytanka:
    [1] Na co zwrocic szczegolna uwage w trakcie robienia zdjec? Jasne ze focimy, ze statywu. Ale czy cos jeszcze jest wazne? Nachodzenie kadrow na siebie?
    [2] Jaki program polecasz (polecacie) na platformie Linux?
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malasana Zobacz posta
    Swietny tutorial. Musze sprobowac kiedys z panoramami Mam tylko dwa pytanka:
    [1] Na co zwrocic szczegolna uwage w trakcie robienia zdjec? Jasne ze focimy, ze statywu. Ale czy cos jeszcze jest wazne? Nachodzenie kadrow na siebie?
    [2] Jaki program polecasz (polecacie) na platformie Linux?

    1 - ja robie 99% panoram z reki, zwracaj uwage zeby kadry na siebie nachodzily tak przynajmniej 30-50%.....staraj sie pilnowac poziomu horyzontu na zdjeciach a bedziesz mial mniej problemow podczas laczenia

    2 - niestety poza gimpem to nie wiem co tobie doradzic.......

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    1 - ja robie 99% panoram z reki, zwracaj uwage zeby kadry na siebie nachodzily tak przynajmniej 30-50%.....staraj sie pilnowac poziomu horyzontu na zdjeciach a bedziesz mial mniej problemow podczas laczenia

    2 - niestety poza gimpem to nie wiem co tobie doradzic.......
    Moze gimp wystarczy
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  7. #17

    Domyślnie

    Dobrze sie sklada ze Grudzinsky postanowil wrocic ze swoim Tutkiem, zdjecie wykonane moja metoda mozna dokonczyc za pomoca tego wlasnie tutoriala Grudzinskiego

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Dlatego ze przerabialem naprawde sporo programow do panoram i ten radzi sobie najlepiej......PS jest dobry ale nie zawsze daje rade
    A może wiesz, czy jest wersja na Maca (PPC) tego programu?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    A może wiesz, czy jest wersja na Maca (PPC) tego programu?
    ANO JEST i mozna spokojnie ja znalesc na innych stronkach.....

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malasana
    [1] Na co zwrocic szczegolna uwage w trakcie robienia zdjec? Jasne ze focimy, ze statywu. Ale czy cos jeszcze jest wazne? Nachodzenie kadrow na siebie?
    1. Statyw [chyba, że ma się tak dokładną rękę jak greg] Jest też jakaś specjalna listwa do panoram do statywu, ale nie miałem nigdy w rękach.
    2. Zakładka na kadrach. Kiedyś miałem Canona, który przy opcji panorama pokazywał na LV podgląd poprzedniego kadru i nowy. Bardzo ułatwiało pstrykanie.
    3. stały balans bieli [NIE AUTO] - nie trzeba będzie poprawiać każdej fotki.
    4. blokada ekspozycji [albo manual] - wszystkie kadry na takich samych ustawieniach. Dlatego trzeba najpierw sprawdzić wszystkie kadry, jeśli będzie tak, że część jest w cieniu, a część w słońcu. Kiedyś się na tym naciąłem i zmierzyłem światło tylko na pierwszym kadrze, a to były jaskinie w cieniu.. Połowę miałem przepaloną, a spojrzałem na zdjęcia dopiero jak pojechałem dalej..

    Cytat Zamieszczone przez malasana
    [2] Jaki program polecasz (polecacie) na platformie Linux?
    Ja na Linuxie bawię się w panoramy na takim zestawie:

    GIMP - jest w repozytoriach
    UFRaw - jest w repozytoriach [RAWTherapee lepszy, ale trzeba sobie go skompilować]
    Hugin - składacz panoram - od niedawna też jest w repozytoriach

    Instalacja tego softu ciągnie za sobą bardzo dużo powiązanych pakietów, więc sporo MB do ściągnięcia.

    Swoją drogą, to my Linuksowcy mamy lepiej - nie dość, że nie musimy płacić za soft, to nie musimy też szukać instalatorów po sieci. Włączamy Synaptica i wybieramy sobie konkretny programik z listy dziesiątków tysięcy pakietów, klikamy zastosuj i wszystko robi się samo

    Mam dziwną ochotę przetłumaczyć tego tutka do wersji linuksowej

    PS: Pamiętaj, że jeśli będziesz składał z dużych fotek, to wynikowy plik będzie miał ponad 10tys pikseli szerokości. Mnie Hugin pożera całe 2GB ramu, połowę Swap'a [1GB]. Więc jak już odpalę, to mogę spokojnie iść zrobić kawę, bo nic innego na kompie nie ruszy
    Ostatnio edytowane przez KaeF ; 09-01-2010 o 18:18
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •