Wróć   Nikoniarze.pl - Forum fotograficzne > Fotografia - zdjęcia i ich obróbka > Foto - technika
Zarejestruj się Blogi FAQ/Regulamin Lista użytkowników Kalendarz Oznacz fora jako przeczytane

Odpowiedz

Narzędzia Tematu Wygląd
Stary 16-05-2009, 23:12   #1
1bobik1
Oszczędny w słowach

Miasto: Sosnowiec
Domyślnie Zdjęcie do Wizy USA

Witam

Czy to zdjęcie jest zrobione poprawnie ?? (przy założeniu że jest na zdjęciu reszta ramion )
Głównie chodzi mi oświetlenie, proporcje i tło.

Pozdrawiam
Stary 17-05-2009, 00:01   #2
sprocket
Gaduła

Awatar sprocket

Miasto: Winnipeg
Domyślnie

Z zdjeciami do wiz jest spory klopot bo wymagana jest odpowiednia proporcja owalu twarzy na zdjeciu, nawet jak zrobisz dobrze wszystko sam to raczej potrzebna jest pieczatka zakladu fotograficznego, wiem ze w niektorych krajach jest to wymagane.
Stary 17-05-2009, 00:10   #3
fIlek
Gaduła

Awatar fIlek

Miasto: Mińsk Mazowiecki
Domyślnie

Źle. Poczytaj sobie wymagania na stronie ambasady USA
Stary 17-05-2009, 00:10   #4
samek
Gaduła

Miasto: Polska
Domyślnie

Kurde - o co Ci chodzi? O to żeby nie wjechać do usa? To o.k. - foto nie jest takie jak widzę w swoim paszporcie. I nie chodzi mi o różnicę pomiędzy kobietą, a mną na fotach. Idźcie lub idź do zakładu, który to zrobi jak należy i zróbcie. Potem do konsulatu po wizę i jedźcie gdzie trzeba bez zbędnych kombinacji.
Forum ma być weryfikatorem poprawności foty do paszportu?
samek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 00:12   #5
fIlek
Gaduła

Awatar fIlek

Miasto: Mińsk Mazowiecki
Domyślnie

Cytat:
Napisał sprocket Zobacz post
Z zdjeciami do wiz jest spory klopot bo wymagana jest odpowiednia proporcja owalu twarzy na zdjeciu, nawet jak zrobisz dobrze wszystko sam to raczej potrzebna jest pieczatka zakladu fotograficznego, wiem ze w niektorych krajach jest to wymagane.
Do wizy kanadyjskiej tak, ale w USA trzeba zrobić dobre zdjęcie. W instrukcji do formularza jest wszystko dokładnie opisane
Stary 17-05-2009, 00:34   #6
1bobik1
Oszczędny w słowach

Miasto: Sosnowiec
Domyślnie

wymagania:
zdjęcie, wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, musi być przyklejone na wniosku wizowym, wymiary zdjęcia - kwadrat o boku 5 cm, kolorowe, tło - białe lub inne jasne, jednolite, twarz na zdjęciu musi mierzyć 3 cm od czubka głowy do podbródka, wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw aparatu, uszy widoczne, nie można fotografować się w ciemnych okularach, nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba że nakrycie noszone jest z powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach cała twarz musi być widoczna.

"Forum ma być weryfikatorem poprawności foty do paszportu?"
-robię to pierwszy raz, więc wolę się upewnić

z tego co widzę to temat można już zamknąć

dziękuję za pomoc
Stary 17-05-2009, 01:29   #7
polo
Rozmowny

Miasto: szczecin
Domyślnie

do kanady wizy nie trzeba, zdjęcie spróbuj przyklejić do wniosku to na 100% wizy nie masz. wniski wydrukowane na drukarce laserowej formularz Ds-156 dla mężczyzn od 18-45 lat DS-157 i formularz DHL - wysyłka paszportu na adres podany w czasie podanym przez ambasadę zjawia się goniec z kopertą w którj masz paszport z wizą.
Wszystko wypełniasz przez net po wydrukowaniu wszystkich kwitów dzwonisz (4,88 za minutę) i ustalasz termin wizyty w warszawie lub krakowie, trzeba być na określoną godzinę w przeciwnym wypadku grzeczne acz stanowcze dowidzenia.
Rozmowa z konsulem różnie kolegę wypytywali o wszystko razem z prośbą o podanie stanu oszczędności mnie pani obejrzała od dołu do góry ze dwa razy i bez słowa wiza na 10 lat.
Wnioski nie pogniecione, nie złożone zdjęcie tzw. biometryczne 5x5 cm to tyle jak dobrze pamiętam. Na pocieszenie dodam że wiza w paszporcie - Nie uprawnia do wjazdu na terytorium USA jest to forma promessy a urzędas na lotnisku wkurzony na kolegę że puka mu żonę odeśle cię do kraju i na to niema odwołania. Taki zorany kraj
Stary 19-05-2009, 04:30   #8
velaskez
Gaduła

Awatar velaskez

Miasto: Wrocław
Domyślnie

A potem pani w ambasadzie przykłada taki ładny formularz i patrzy czy zdjęcie ok. Osobiście jak byłem odprawiła na wejściu z 3. Lepiej zrobić jak każą, żeby nie mieć problemów.
Stary 19-05-2009, 05:00   #9
Władca Pixeli
Gaduła

Awatar Władca Pixeli

Miasto: EP
Domyślnie

Tak powinno wyglądać zdjęcie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie
http://travel.state.gov/pdf/Photo%20...2010-01-04.pdf

P.S.
Dobra rada aby trzymać się bardzo dokładnie tych wymiarów.

Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli : 19-05-2009 - 05:13.
Władca Pixeli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 07:31   #10
lookash
Rozmowny

Awatar lookash

Miasto: Poznań
Domyślnie

Nie rozumiem co niektorzy z was tak przezywaja z ta wizą. Rozumiem ze trzeba sie postarac ale bez przesady. Ja zdjecie przykleiłem do wniosku. Byłem jeszcze z koleżanką. Urzędnik w ambasadzie popatrzył, zapytał czemu jedziemy i tyle - wiza przyznana.
Rzeczywiscie zdjecie nie tego, ale mozna jak najbardziej zrobic samemu. Zadnej pieczatki zakladu nie potrzeba.

Tak wygladalo moje zdjecie jak wywołałem (oczywiscie bez znakow wodnych).

W photoshopie nastawilem 300dpi przy rozmiarze 5x5cm i pozniej tak wykadrowane zdjecie wkleilem w obszar 10x15 przy 300dpi. Bez problemu wywołali i nawet pocieli mi, bez dodatkowych opłat. A w konsulacie nie bylo najmniejszego problemu.

Ostatnio edytowane przez lookash : 21-05-2009 - 07:35.
lookash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia Tematu
Wygląd

Zasady Postowania