Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Unhappy D5000 problem z dlugoscia filmow

    Czesc,

    Mam problem polegajacy na tym, ze moj Nikon d5000 nagrywa w HD ok. 40 sekund filmu i nie chce wiecej. Wedlug teorii powinien nagrywac 5 minut.
    Miejsce na karcie oczywiscie jest (sandisk sdhc 8GB).

    Macie jakies pomysly?

  2. #2

    Domyślnie

    A przeczytałeś pełną instrukcję D5000? Tam wszystko na ten temat powinno być napisane.
    Ostatnio edytowane przez STomasz ; 05-11-2011 o 15:59
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gercio Zobacz posta
    Czesc,

    Mam problem polegajacy na tym, ze moj Nikon d5000 nagrywa w HD ok. 40 sekund filmu i nie chce wiecej. Wedlug teorii powinien nagrywac 5 minut.
    Miejsce na karcie oczywiscie jest (sandisk sdhc 8GB).

    Macie jakies pomysly?
    Tak, kup szybszą kartę.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Warmińsko-Mazurskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Napisz dokładniej jaką masz kartę jakie jest oznaczenie CLASS albo z opakowania jaką ma prędkość odczytu i zapisu. Instrukcja str 50 pod punktem 4 est info:"...w zależności od prędkości zapisu na karcie pamięci, nagrywanie może zakończyć się przed osiągnięciem takiej długości." (5min)

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Gliwice/Zawada Pilicka
    Posty
    85

    Domyślnie

    Z ciekawości zrobiłem mały test i jest tak jak pisze kolega, mchlkwlczk oraz instrukcja, używając karty Kingston 4GB SDHC CLASS 4 mogłem nagrać film pełnej długości 5 min lub też film, który miał 2 GB a był krótszy. Następnym krokiem było użycie karty pamięci niewiadomego pochodzenia i się okazuje, że czas nagrywania wynosi max 32s. Wniosek jeden w miarę porządna karta to podstawa (moja jest przeciętna z niższej półki).
    D7000 S 17-70 f/2.8-4.5 HSM, N 35 f/1.8, SB-800

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •