Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Klub dobrych-programów ... niezły przekręt

    Witam .

    Otóż mam przygodę z jednym z portali dobre-programy który jest podrobioną wersją potralu dobreprogramy.pl , wymyślili sobie przekręt który polega na tym iż po rejestracji dowiadujemy się że przyłaczyliśmy się do jakiegoś klubu i roczny abonament wynosi 98zł , wszystkie programy ktore oferują są darmowe więc nie mogą pobierać za nie opłat lecz znalazł się jakiś cwaniak który ominął to w ten sposób .

    Od 2 tygodni przychodzą mi na maila wezwania do zapłaty , straszą mnie windykacją itd lecz ewidentnie widać w tym przekręt i chęć wymuszenia pieniędzy .

    Czy ktoś z Was jest w tej samej sytuacji i dał się że tak powiem naciągnąć ? Co radzicie , olać to ?

    Oto jeden z maili od nich:

    Szanowny ,

    w dniu 02.02.2012, o godzinie 20:10:36, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP: 62.244.136.,zarejestrował się Pan na stronie dobre-programy.pl i zawarł umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

    Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulował Pan w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Pana do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

    Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pana konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pańskiego długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.

    Z chwilą gdy Pańskie łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pana danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pana całkowitą utratę zdolności kredytowej.

    Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pana obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Pana do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

    Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

    nazwa odbiorcy: G and G LTD.
    kwota przelewu: 98 PLN
    nr rachunku: 40114019773939000000002359
    tytuł płatności:

    W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt:

    email: bok@dobre-programy.pl
    tel.: 708 288 600 (1,29 PLN/min z VAT)

    Z poważaniem,
    Klub Dobrych Programów
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  2. #2

    Domyślnie

    Było parę dni temu na onecie coś o tym ale nie mogę teraz znaleźć.

    Mam http://technowinki.onet.pl/biznes/ko...4,artykul.html

  3. #3

    Domyślnie

    a czytałeś regulamin? spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich...
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  4. #4

    Domyślnie

    a czytałeś regulamin? spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich...
    Szczerze ? nie , mój błąd , ale nie spodziewałem się tego , po prostu myślałem że rejestruje się na tych właściwych dobrychprogramach.pl , nie spodziewałem się że wkopie się w takie coś , a wtedy jeszcze nie było o tym mowy w sieci że istnieje taki bubel żeby naciągać ludzi
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  5. #5

    Domyślnie

    nauczka na przyszłość - czytać regulamin albo olewać strony wymagające rejestracji z podaniem prawdziwych danych...
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  6. #6

    Domyślnie

    Taaaa mądry polak po szkodzie ... pewnie gdybym miał czas na to żeby to przeczytać to bym przeczytał a ściagałem z tej strony coś co było mi potrzebne na już do zrobienia pracy i nie miałem kiedy czytać iluś stron ...

    Ale co najlepsze grożą firmą windykacyjną która prawdopodobnie nie istnieje i jest wielką ściemą żeby przestraszyć tych co nie zapłacili , puki nie przyjdzie mi coś na pismie do skrzynki lub nie zapuka ktoś do drzwi mam to gdzieś
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  7. #7

    Domyślnie

    Spokojnie, mogą sobie wysyłać powiadomień ile chcą, żerują na tych, którzy się przestraszą i zrobią przelew.

    Po prostu dodaj wiadomości od nich do spamu i zapomnij o temacie.

  8. #8

    Domyślnie

    Był już kiedyś przekręt działający na identycznej zasadzie - poszukaj informacji nt. serwisu POBIERACZEK. Sprawa była dość głośna i jest dość dobrze opisana, o ile dobrze pamiętam, to w gruncie rzeczy rzeczywiście nie było się czym martwić, tacy naciągacze żerują na osobach, które się wystraszą.

  9. #9

    Domyślnie

    na razie spokój - pomęcza Cię troche mailami, może jakies pisemka wysla. Na razie bym temat olał. KRD tez bym się za bardzo nie przejmował bo pewnie sciemniają. Ewentualnie mogą sprawę zlecić jakiejś małej windykacji która ---> maile, wezwania itp itd Nie kontaktuj się z nimi, nie odbieraj pisemek - przedawni się

  10. #10

    Domyślnie

    Na KRD to chyba za mała kwota. Marcin się zna, dobrze radzi.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •