Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcie do Wizy USA

    Witam

    Czy to zdjęcie jest zrobione poprawnie ?? (przy założeniu że jest na zdjęciu reszta ramion )
    Głównie chodzi mi oświetlenie, proporcje i tło.


    Pozdrawiam
    __________________

  2. #2

    Domyślnie

    Z zdjeciami do wiz jest spory klopot bo wymagana jest odpowiednia proporcja owalu twarzy na zdjeciu, nawet jak zrobisz dobrze wszystko sam to raczej potrzebna jest pieczatka zakladu fotograficznego, wiem ze w niektorych krajach jest to wymagane.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  3. #3

    Domyślnie

    Źle. Poczytaj sobie wymagania na stronie ambasady USA

  4. #4

    Domyślnie

    Kurde - o co Ci chodzi? O to żeby nie wjechać do usa? To o.k. - foto nie jest takie jak widzę w swoim paszporcie. I nie chodzi mi o różnicę pomiędzy kobietą, a mną na fotach. Idźcie lub idź do zakładu, który to zrobi jak należy i zróbcie. Potem do konsulatu po wizę i jedźcie gdzie trzeba bez zbędnych kombinacji.
    Forum ma być weryfikatorem poprawności foty do paszportu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    Z zdjeciami do wiz jest spory klopot bo wymagana jest odpowiednia proporcja owalu twarzy na zdjeciu, nawet jak zrobisz dobrze wszystko sam to raczej potrzebna jest pieczatka zakladu fotograficznego, wiem ze w niektorych krajach jest to wymagane.
    Do wizy kanadyjskiej tak, ale w USA trzeba zrobić dobre zdjęcie. W instrukcji do formularza jest wszystko dokładnie opisane

  6. #6

    Domyślnie

    wymagania:
    zdjęcie, wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, musi być przyklejone na wniosku wizowym, wymiary zdjęcia - kwadrat o boku 5 cm, kolorowe, tło - białe lub inne jasne, jednolite, twarz na zdjęciu musi mierzyć 3 cm od czubka głowy do podbródka, wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw aparatu, uszy widoczne, nie można fotografować się w ciemnych okularach, nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba że nakrycie noszone jest z powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach cała twarz musi być widoczna.

    "Forum ma być weryfikatorem poprawności foty do paszportu?"
    -robię to pierwszy raz, więc wolę się upewnić

    z tego co widzę to temat można już zamknąć

    dziękuję za pomoc
    __________________

  7. #7

    Domyślnie

    do kanady wizy nie trzeba, zdjęcie spróbuj przyklejić do wniosku to na 100% wizy nie masz. wniski wydrukowane na drukarce laserowej formularz Ds-156 dla mężczyzn od 18-45 lat DS-157 i formularz DHL - wysyłka paszportu na adres podany w czasie podanym przez ambasadę zjawia się goniec z kopertą w którj masz paszport z wizą.
    Wszystko wypełniasz przez net po wydrukowaniu wszystkich kwitów dzwonisz (4,88 za minutę) i ustalasz termin wizyty w warszawie lub krakowie, trzeba być na określoną godzinę w przeciwnym wypadku grzeczne acz stanowcze dowidzenia.
    Rozmowa z konsulem różnie kolegę wypytywali o wszystko razem z prośbą o podanie stanu oszczędności mnie pani obejrzała od dołu do góry ze dwa razy i bez słowa wiza na 10 lat.
    Wnioski nie pogniecione, nie złożone zdjęcie tzw. biometryczne 5x5 cm to tyle jak dobrze pamiętam. Na pocieszenie dodam że wiza w paszporcie - Nie uprawnia do wjazdu na terytorium USA jest to forma promessy a urzędas na lotnisku wkurzony na kolegę że puka mu żonę odeśle cię do kraju i na to niema odwołania. Taki zorany kraj
    D700 N 24-70 + inne klamoty

  8. #8

    Domyślnie

    A potem pani w ambasadzie przykłada taki ładny formularz i patrzy czy zdjęcie ok. Osobiście jak byłem odprawiła na wejściu z 3. Lepiej zrobić jak każą, żeby nie mieć problemów.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    Tak powinno wyglądać zdjęcie.


    Więcej informacji na oficjalnej stronie
    http://travel.state.gov/pdf/Photo%20...2010-01-04.pdf

    P.S.
    Dobra rada aby trzymać się bardzo dokładnie tych wymiarów.
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 19-05-2009 o 05:13
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie rozumiem co niektorzy z was tak przezywaja z ta wizą. Rozumiem ze trzeba sie postarac ale bez przesady. Ja zdjecie przykleiłem do wniosku. Byłem jeszcze z koleżanką. Urzędnik w ambasadzie popatrzył, zapytał czemu jedziemy i tyle - wiza przyznana.
    Rzeczywiscie zdjecie nie tego, ale mozna jak najbardziej zrobic samemu. Zadnej pieczatki zakladu nie potrzeba.

    Tak wygladalo moje zdjecie jak wywołałem (oczywiscie bez znakow wodnych).

    W photoshopie nastawilem 300dpi przy rozmiarze 5x5cm i pozniej tak wykadrowane zdjecie wkleilem w obszar 10x15 przy 300dpi. Bez problemu wywołali i nawet pocieli mi, bez dodatkowych opłat. A w konsulacie nie bylo najmniejszego problemu.
    Ostatnio edytowane przez lookash ; 21-05-2009 o 07:35
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •