Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Wiesz co? Idę o zakład, stawiam krzynkę browaru, że bym Ci pokazał 5 zdjęć, z których 4 byłyby obrobione na jakimś EIZO, a jedno na moim szajsowatym TN i nie byłbyś w stanie wskazać, które to jest, to jedno...
    Całkiem możliwe ... po prostu pewne zafarby/przebarwienia/takie a nie inne kolory potraktował bym za artystyczną ekspresję x-P ... co nie zmienia faktu że i tak na takim monitorze nie wiesz co robisz - a chodzi o to by widzieć co się robi :]

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Za to fajnie jest się rozwalić na fotelu i pograć sobie w coś na wyciągniętych rękach, a nie z nosem przy ekranie.
    Jak bym chciał się "rozwalić na fotelu" to kupiłbym do grania TV 40-50" :0

    Natomiast przy normalnej odległości od monitora (~70cm? ... 60cm?) 22" mi w zupełności do grania wystarcza. Dawniej grało się na 13,7" (15"CRT) - tam prędzej można było narzekać na wielkość ekranu.

  3. #53

    Domyślnie

    Tom01 zawaliłeś cały wątek swoimi prywatnymi przemyślaniami nad prawidłową kolejnością nabywania sprzetu. Wyszła dyskusja i nikt mi nic nie poradził. Po pierwsze to ja wydaje pieniądze i to ja decyduje o kolejności swoich zakupów.

    kolejność jest przypadkowa. chciałem podać co mam do wymiany. Tak czy inaczej puszke chce zmienić bo niedługo czeka mnie podróż życia (taki prezent) potrzbuje sprzetu z lepszym wizjerem, lcd, iso itp. Wiem, że fota zależy od fotografa ale chce by sie lepiej pracowało, by mnie sprzet nie zawiódł.... Nie chce pożyczać od kogoś sprzętu. Co do monitora, też chce by sie lepiej pracowało...obecny fiksuje (migocze, przygasa, przy wejściu-kabel jest jakieś przebicie). komputer- rodziców padł a im do interentu wystarczy taki jak mój a ja sobie coś kupię - może i będzie to made in china... To wszystko w niedługim czasie zmienie...

    Nie pytałem co w jakiej kolejności powinienem kupić... Tylko jaki komp polecacie

    Tom01 nie interesują mnie Twoje kompleksy....
    Jeśli Cię to uspokoi to powiem Ci, że teraz właśnie stwierdziłem, że na pewno na ostateczną jakość zdjęcia wpłynie zakup torby i to pierwsze rzecz, którą sobie zakupię.
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ESOX Zobacz posta
    Tom01 zawaliłeś cały wątek swoimi prywatnymi przemyślaniami nad prawidłową kolejnością nabywania sprzetu. Wyszła dyskusja i nikt mi nic nie poradził. Po pierwsze to ja wydaje pieniądze i to ja decyduje o kolejności swoich zakupów. <-----
    ----->Tom01 nie interesują mnie Twoje kompleksy....
    Jeśli Cię to uspokoi to powiem Ci, że teraz właśnie stwierdziłem, że na pewno na ostateczną jakość zdjęcia wpłynie zakup torby i to pierwsze rzecz, którą sobie zakupię.
    ESOX mam nadzieje, ze dostales mojego priva......jak sie na cos takiego zdecydujesz to postaram sie Tobie to jakos skompletowac

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    A wracając do monitorów. Ludzie kupują sobie EIZO, kalibrują tratata, obrabiają sobie te zdjęcia, po czym robią odbitki bez uwzględnienia profilu barwnego labu... I cała inwestycja, kalibrowania, czas, wszystko jak psu w du..ę.
    A jak już uwzględnią profil labu, to pewnie obrobią zdjęcie po ciemku i też nie wyjdzie. A jak poradzą sobie ze światłem to na pewno coś popsują w obróbce. I co by tu jeszcze wymyśleć na poparcie tezy, że nabywcy EIZO nie są w stanie niczego dobrze zrobić....

    Cytat Zamieszczone przez ESOX Zobacz posta
    Tom01 nie interesują mnie Twoje kompleksy....
    Bardzo mnie to cieszy, bo ja tak naprawdę zazdroszczę tej nowej puszki. I mam kompleks długiej lufy....
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    A jak już uwzględnią profil labu, to pewnie obrobią zdjęcie po ciemku i też nie wyjdzie. A jak poradzą sobie ze światłem to na pewno coś popsują w obróbce. I co by tu jeszcze wymyśleć na poparcie tezy, że nabywcy EIZO nie są w stanie niczego dobrze zrobić....
    Tom tutaj nie chodzi o to, ze nabywcy EIZO nie potrafia nic dobrze zrobic, sam znam nie jednego.......
    Chodzi o to, ze samo EIZO zdjec nie robi!

  7. #57

    Domyślnie

    Mnie ciągle, wciąż i do znudzenia chodzi o jedno. O to, że amatorowi, dla którego jedną z funkcji komputera, ale tylko z wielu, jest obróbka zdjęć, EIZO nie jest potrzebny. Tzn wróć... Może i nie być potrzebny, mnie tam guzik do tego, jak ma na to kasę, to proszę bardzo... Ale jak tylko padnie pytanie o monitor, to jedynym słusznym wyborem jest zawsze EIZO. I to jest paranoja. Nie zrozumcie mnie źle. Nie chodzi zupełnie o to, że EIZO to złe monitory, czy nieprzydatne, zbędne. Żeby nie było, sam chciałbym mieć takiego EIZO, ale w monitorze są dla mnie rzeczy ważniejsze niż jakość reprodukowanych przez matrycę kolorów. I monitor z "gównianą" matrycą TN, ale o większej przekątnej jest dla mniej jak i podejrzewam dla większości zwykłych użytkowników lepszym wyborem, bo jest po prostu wygodniejszy i tańszy. A niestety na EIZO o przekątnej takiej, jaką bym chciał, po prostu mnie nie stać. Albo może inaczej... Szkoda by mi było na niego kasy... Również dlatego nie jeżdżę 450-konnym Porsche, tylko dużym rodzinnym dupowozem. Bo dla mnie ważniejszy jest rozmiar bagażnika i to, żeby wygodnie dziecko w foteliku posadzić, niż 450 koni, których i tak nie miałbym gdzie pogonić. Co nie zmienia faktu, że marzy mi się taki Porsche. Ale są też ludzie, którzy kupują potężne samochody sportowe tylko po to, żeby je mieć, bo ani nie mają gdzie nimi pojeździć, ani specjalnie nie umieją. Jako ciekawostka, znam przypadek gościa, który sobie kupił Imprezę STI. Jeździł nią jak kapelusz. Wszyscy mu głowę truli, żeby pokazał, co ten samochód potrafi. Dwa razy dał się namówić. Raz skończyło się upaleniem sprzęgłą i uszkodzeniem dyfra, a drugi raz zostawił zawias na krawężniku. Ale ma Subaru? Ma. To samo z niektórymi, którzy kupią sobie EIZO i nawet go dobrze nie wykalibrują (też takiego jednego znam - "kupiłem, bo wszyscy mówią, że jest najlepszy"), albo wykalibrują, bo wiedzą, że się da wykalibrować, ale już nie wiedzą, że robiąc odbitki trzeba też ten nieszczęsny profil labu podać do programu, żeby to wszystko się ładnie zgrało.
    I teraz tak. Jeżeli ktoś jest w pełni świadomy tego, co robi, zna się na tym i dojdzie do wniosku, że jest gotów wyłożyć większą kasę na monitor i wie, że będzie z tego korzystał, proszę bardzo, sam będę go namawiał na EIZO. Ale jak ktoś pyta "Ej, miałem Belinee, rozsypała się, potrzebuję kupić jakiś monitor do grania, oglądania filmów, przeglądania internetu, pisania w Wordzie, kreślenia w CADzie i czasem żeby zdjęcie obrobić", to nie wtykajcie mu za wszelką cenę monitora dla profesjonlnych grafików. Oczywiście znowu wybór leży po stronie tego, kto chce ten monitor zmienić, ale osobiście uważam, że zamiast wydać 3 koła na EIZO, lepiej wydać niecałe 2 tys. na monitor o jakiejś konkretnej przekątnej do rozrywki i pracy.

    Ooo... Teraz ciekawostka, którą właśnie wyczytałem. 24" low-endowy EIZO kosztuje ok 2 koła, ale ma... No nie... Gównianą matrycę TN... Niech mnie kule biją... Sorry, ale monitor 24" z TN, na którym całkiem przyzwoicie się pracuje, to grubo poniżej tysiaka można kupić...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 09-11-2010 o 22:57

  8. #58

    Domyślnie

    słuchajcie to nie musi być eizo. W pierwszej chwili myślałem o używce (a z używek chyba warto coś solidnego np: 1931) skoro główne środki mają iść na komp.
    Ja poważnie mówie - mój syncmaster samsunga to chyba niedługo "wybuchnie".... Ten monitor jeszcze zipie ale naprawdę nie jest dobrze. Pewnie będę pytał gdzieś w oddzielnym wątku o monitor...tu chodziło mi o komp.
    l D90 l N16-85 l N35/1,8 l SB800 l

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Ooo... Teraz ciekawostka, którą właśnie wyczytałem. 24" low-endowy EIZO kosztuje ok 2 koła, ale ma... No nie... Gównianą matrycę TN... Niech mnie kule biją... Sorry, ale monitor 24" z TN, na którym całkiem przyzwoicie się pracuje, to grubo poniżej tysiaka można kupić...
    Też nie wiem po co to modele na TN panowie z EIZO produkują. ... i ładują jeszcze 10 bit korekcję gamma (coś jak wkładanie skrzyni biegów z Subaru Impreza do fiata 126p). Efekt jest taki że jest to stosunkowo drogie, a do zabawy z kolorem i tak się nie nadaje. ... jako monitor do excell i tak lepiej poszukać jakiegoś Samsunga/LG na TN bo będzie kilka x tańszy a komfort pracy praktycznie ten sam.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ESOX Zobacz posta
    tu chodziło mi o komp.
    Proszę bardzo :

    Płyta główna - Gigabyte GA-MA770-UD3 - 235 zł
    Procesor - jeśli 2 rdzenie i kręcenie to Phenom II x2 560 BE jeśli bez kręcenia to wystarczy zwykła edycja ale róznica w cenie jest tak niewielka że to kwestia tego co się będzie robiło z prockiem. - 320 zł Jeśli 4 rdzenie to Phenom II x4 955 BE - 473 zł.
    Z pamięciami szleć nie musisz więc proponuję budżetowe rozwiązanie - Corsair XMS2 4GB - 268 zł.
    Na grafie obecnie za bardzo się nie znam (swoją jakiś rok temu kupowałem) ale myślę że takie np Radeon HD5570 za 279 zł w zupełności Ci wystarczy i jeszcze będziesz miał duuużo zapasu
    Dyski to oczywiście wedle uznania i potrzeb - np Samsung F3 1TB - 200 zł
    Obudowa to również kwestia gustu choć równie ważny, a nawet ważniejszy jest przepływ powietrza. Tu musiałbyś poszperać ale w przedziale 100-200 zł wybór jest dość duży. Z dolnego progu cenowego np Cooler Master Elite 332.
    Zostaje zasilacz i tu polecam poczytać testy i polecam nie kupować najtańszych. Często zasilacz jest źródłem problemów a dużo ludzi bagatelizuje tą składową. Tutaj też trzeba liczyć wydatek około 200-300 zł



    Co prawda w opcji przesiadmi całkowicie na AMD pisałeś o budżecie 1300 zł ale dokładając te powiedzmy 300 zł masz zestaw który spokojnie Cię zadowoli i na dodatek (procek) da Ci możliwość wyciągnięcie z niego jeszcze więcej bez wysiłku

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •